Domů » Škrabadla pro kočky nám zachránila nábytek

Škrabadla pro kočky nám zachránila nábytek

by info@press-media.cz

Náš kocour Cipísek nikdy nepatřil mezi nejhodnější kocoury. S manželem se jedná o našeho prvního kocoura vůbec a tak jsme jako všichni začínající chovatelé udělali pár chyb nejen ve výchově, ale i ve vybavení domácnosti, které nebylo pro domácího mazlíčka úplně ideální. Ale jak se říká, chybami se člověk učí a tak i nás náš milovaný a nezbedný kocour Cipísek dokázal pěkně laicky řečeno vyškolit, když nám každý den v našem bytě zanechal nepříjemný vzkaz v podobě rozdrápaného křesla, které do té doby sloužilo naší rodině již deset let, koberce, kterého je mi dodnes upřímně líto a dalších částí nábytku, který se nacházel v jeho blízkosti. V tu chvíli jsme si uvědomili, že chyba není v kocourovi při jeho nelítostných náletech na náš nábytek nýbrž v nás a to z toho důvodu, že nám v domě chyběla stimulace v podobě škrabadla pro kočky, která tlumí tento pud kocourů a koček, který je ze zdravotního hlediska nutí pečovat o své drábky. Škrabadlo nám tak doslova zachránilo naší domácnost.

Kočičí stromy tvoří dominantu naší místnosti

Po tomto nemilém zjištění, které nás utvrdilo v tom, že jsme jakožto chovatelé opravdu udělali chybu, jsme pořídili Cipískovi hned dva kočičí stromy. Ty nyní tvoří nejen dominantu našeho bytu, ale slouží především samotnému Cipískovi, který si zde každý den radostně brousí své drápky a dovádí s bambulkami, které na stromě visí. Nejenže si tak neposedný Cipísek splní svou povinnost obroušení si drápků, ale rovněž se i příjemně unaví dováděním na stromě, který je nyní jeho nejmilejším útočištěm a i místem ničím nerušeného odpočinku. Náš nový nábytek je tak zatím zcela v bezpečí, zájem o něj totiž naštěstí neprojevil ani jednou.

Šplhadla pro kočky se pořizují již při koupi mazlíčka

Nyní již velmi dobře víme, že šplhadla pro kočky tvoří nezbytnou součást domácnosti, kterou s jejími majiteli obývají i čtyřnohé kočičky a kocouři. Nyní, když vidíme jak je Cipísek šťastný jen díky tomu, že má své šplhadlo, litujeme toho, že nás tento fakt nenapadl již mnohem dříve. Ale jak jsem již říkala, chybami se člověk učí a po lekci, kterou nám náš milovaný Cipísek udělil, již podobnou chybu v budoucnosti rozhodně nezopakujeme.

You may also like