Domů » Tiskárny s tankovým systémem vám ušetří peníze

Tiskárny s tankovým systémem vám ušetří peníze

by info@press-media.cz

Slyšeli jste už někdy o tankových tiskárnách? Možná již zvažujete jejich koupi, možná vůbec netušíte, o co jde. V čem se tyto tiskárny odlišují od ostatních? Zodpovězme si tuto otázku v dnešním článku, v kterém vám zároveň prozradíme, jak funguje tankový systém těchto tiskáren.

Vybavte svou pracovnu nebo kancelář tankovou tiskárnou!

98 procent zájemců o inkoustovou tiskárnu odejde z obchodu právě s tiskárnou s tankovým systémem. A jedná se o výhodnou koupi. Tankové tiskárny vám dokážou ušetřit náklady na tisk o neuvěřitelných 90 procent. To oceníte v momentu, kdy tisknete větší objem papírů a nechce se vám neustále kupovat nové a mnohdy drahé tonery. Tyto tiskárny obsahují integrovanou nádržku, kterou podle potřeby doplňujete inkoustem z lahviček.

Multifunkční tankové tiskárny vám ulehčí práci

V obchodech a e-shopech zakoupíte multifunkční tiskárny, které umí nejen tisknout, ale i skenovat a kopírovat. Pokud chcete výrazně snížit provozní náklady na tisk, neměla by vám tanková tiskárna chybět. Dávno pryč jsou doby, kdy se laserové tiskárny chlubily nízkými náklady na tisk. Tankové tiskárny je v tomto směru předčily! A navíc si již nemusíte dělat starosti, jestli vám neoriginální náplně nepoškodí tiskárnu.

Tankový systém s velkokapacitní nádrží

Vraťme se však k samotnému tankovému systému. Ten se skládá z velkokapacitní nádrže na inkoust, která je zabudována v těle tiskárny. Z nádržky se dostává inkoust do tiskové hlavy, kterou v některých případech můžete vyměnit za novou. Průhledná nádržka bývá umístěna vpředu tiskárny, což usnadňuje kontrolu hladiny inkoustu. I při tisku fotografií inkoust ubývá z nádržky velmi pomalu a lahvička pro doplnění vás stojí jen pár korun. Dolévání inkoustu je jednoduché a zvládnou to i méně zruční jedinci. 

Snadné doplnění inkoustu do nádržky

Tiskárny s tankovým systémem se poprvé objevily na trhu v roce 2013 a v současné době je má v nabídce většina výrobců tiskáren. Počítejte ale s tím, že tankové tiskárny mají o něco vyšší pořizovací cenu a oproti stejně drahým inkoustovým tiskárnám postrádají pořádnou výbavu. Pokud vám dojde v tankové tiskárně inkoust, snadno a rychle ho doplníte pomocí lahviček s inkoustem. Výrobci tankových tiskáren dbají na čistotu při doplňování, takže se vám nestane, že byste inkoustem potřísnili tiskárnu. 

Není se čemu divit, že tolik zákazníků dává přednost tiskárnám s tankovým systémem. Vstupní investice do tiskárny je sice o něco vyšší, ale časem se vám mnohonásobně vrátí. Pokud hledáte tiskárnu pro velkoobjemový tisk, tanková tiskárna vám uspoří náklady a minimalizuje problémy s doplňováním inkoustu.