Domů » Tvorba webových stránek je řemeslo jako každé jiné

Tvorba webových stránek je řemeslo jako každé jiné

by svet zeny

Vzhledem k rychle rostoucímu počtu uživatelů na internetu není překvapením, že vývoj webových stránek je dynamicky se rozvíjejícím odvětvím. Pokud jste doposud webovou prezentaci nepotřebovali, je na čase změnit svůj přístup a představit svou společnost (a s ní i nabízené služby a produkty) i digitálnímu světu.

V daném segmentu působí Jaroslav Voldřich, digitální konzultant, který vás provede tvorbou webu i online marketingem. Nejenže dokonale zná prostředí internetu, ale taktéž programuje, rozumí oblasti SEO i copywritingu.

více v článku...

Proč je důležité znát účel webové stránky?

Vytvoření a udržování kvalitních a uživatelsky přívětivých webových stránek často vyžaduje značnou investici času a peněz. Tvorba webových stránek je také veřejnou tváří vaší firmy, organizace anebo značky.

Ujasněte si však celkový účel webových stránek, potom přejděte k podrobnějším otázkám týkajícím se vašeho cílového publika a toho, co chcete, aby tito členové publika dělali, když se dostanou na vaše webové stránky.

7 typů webových stránek

  • Prodejní: Účelem je prodávat.
  • Generování leadů: Cílem je generovat potenciální zákazníky.
  • Informační: Webové stránky poskytují informace.
  • Zábavní účely: Web má bavit uživatele.
  • Služba: Účelem je poskytnout uživatelům nějakou službu.
  • Prezentace: Skrze stránky se jen prezentujete.
  • Propojení: Smyslem webových stránek je propojit dvě strany uživatelů.

Jakmile znáte primární účel webových stránek, je možné se pustit do realizace. Po stanovení cíle se provádí předvýrobní analýza, navrhne se drátěný model webu, poté grafika společně s obsahem. Následuje kódování a programování. Po spuštění webu se ještě zajistí měření za pomoci Google Analytics.

Tvorba e-shopu

Pokud je to tvorba e-shopu, postupy jsou podobné, jako když se dělá běžná webová stránka. Nicméně e-shop jako takový je obsáhlejší.