Domů » Vodová dieta – účinné hubnutí a kompletní detoxikace

Vodová dieta – účinné hubnutí a kompletní detoxikace

by info@press-media.cz

Vodová dieta je jedním ze způsobů redukce váhy, která je poměrně oblíbená, protože je velmi jednoduchá. Některé její varianty jsou neškodné, jiné jsou poněkud méně šetrné.

  1. Voda před každým jídlem

Tento způsob vodové diety je velmi snadný. Zakládá se totiž pouze na jednom jediném pravidle, a tím je vypití sklenice odstáté vody před každým jídlem. Jak je možné, že lze takto ztratit na váze? Princip je velmi jednoduchý – pokud před snídaní, obědem i večeří vypijete sklenku vody, zaplníte žaludek tekutinou a k jídlu vám bude stačit menší porce. Tím můžete bez hladovění zmenšovat porce jídla, a tak efektivně a bez trpění redukovat svou váhu.

Jíst byste měli 5x denně, na dopolední a odpolední svačinu si dopřejte 1-2 kusy šťavnatého ovoce, před snídaní, obědem a večeří vypijte sklenici vody (svačin se to netýká).

Tento princip samozřejmě nebude fungovat, pokud budete konzumovat všechny dostupné potraviny bez jakéhokoli omezení. Měli byste dodržovat správné stravování, začlenit do jídelníčku zeleninu, maso, ale i ovoce nebo luštěniny. Při vyvážené stravě doplněné o dostatečný přísun tekutin můžete své tělo zbavit přebytečných kil.

Tip: Hubnutí bez dodatečné vody a s jídlem 7 krát denně, to je Ketofit dieta.

Vodová dieta se zaměřuje především na odstranění přebytečné vody z těla, která se projevuje zvětšením určitých partií (u žen je to především zvětšení boků a spodního břicha). Pokud vás tedy trápí zavodnění, je tato dieta pro vás ta pravá.

  1. Podpůrný hubnoucí nápoj

Svůj organismus můžete nastartovat také konzumací speciálního nápoje, který si můžete vytvořit jednoduše sami doma. Skládá se z vody, zázvoru, citronu, máty a okurky.

Příprava nápoje:

2 cm zázvoru

1 okurka

1 velký citron

lístky máty

2 litry čisté vody

Do džbánu nebo jiné velké nádoby na pití nastrouhejte zázvor, okurku nakrájejte na kostičky, citron nakrájejte na plátky. Lístky máty natrhejte. Směs zalijte vodou. Poté nápoj nechte jeden den odpočívat v lednici, aby se uvolnily všechny látky a dostaly se do vody. Další den můžete tento nápoj popíjet buď celý den, nebo si dát sklenici před každým jídlem. Doporučujeme nápoj scedit a tuhé části vyhodit, protože při delším skladování by zelenina mohla začít tlít.

Tento nápoj nepomáhá pouze s hubnutím, podílí se také na očistě organismu (tzv. detoxikaci), stimuluje organismus a pomáhá nastartovat metabolismus. Okurka pomáhá s odvodněním.

Nápoj samozřejmě nefunguje sám o sobě. Je nutné jej doplnit správnou dietou, nebo alespoň omezit smažená a tučná jídla a vyměnit je za zeleninu a občas si dát i ovoce.

  1. Dieta založená pouze na tekutinách

Od různých zdrojů se můžete dočíst také o metodě, která se zakládá na konzumaci vody a pouze vody. Tato metoda nepatří mezi nejšetrnější, ale slibuje rychlý úbytek váhy. Doporučuje se dodržovat maximálně 1-2 dny, protože je velmi drastická. Tento model však není prospěšný pro organismus, a proto jej nedoporučujeme.

You may also like