Domů » Zdraví a krása – jak vypadat co nejdéle svěže?

Zdraví a krása – jak vypadat co nejdéle svěže?

by Filípek Dr

Zdraví a krása spolu souvisí. Když jsme zdraví, cítíme se dobře a podepíše se to i na našem vzhledu. Naopak, pokud se stresujeme, málo spíme, kouříme, nejíme zdravě, vypadáme ztrhaně a minimálně o 5 až 10 let starší než někteří naši vrstevníci.

O tom, jak vypadáme, rozhodujeme my. To platí pro obě pohlaví, ať už jde o muže či ženu. Náš vzhled ovlivňujeme z velké části my sami. A pokud se nemáme rádi, nehýčkáme se, nedopřáváme svému tělu jen to nejlepší, ale děláme si z něj popelnici, nemůžeme očekávat, že budeme vypadat mladě a svěže.

více v článku...

Pokožka

O našem věku nejvíce prozrazuje pokožka. Ta začne, ať už se nám to líbí či ne časem povolovat a slábnout. Zatímco ve dvaceti je pružná a pevná, kolem 30 až 35 roku života uvidíme vrásky a jak se na nás podepisuje zub času. Stárnutí nejde samozřejmě zastavit, ale to co můžeme ovlivnit je, jak dlouho bude pokožka vypadat mladě a svěže. Ani vrásky nejsou žádná katastrofa, ale proč je neoddálit? Podívejte se na pokožku nekuřáka a kuřáka – to je markantní rozdíl. Stav pokožky ovlivňuje mnoho faktorů. Péče o pokožku a životní styl: spánek, stres, strava, tělesná váha, pitný režim apod. Chcete-li pomoci své pleti, zaměřte se na tyto body

  • Kolagen
  • Hydratace
  • Výživa

Tělesná váha

Říká se, že baculatý člověk má vypnutou pokožku, tudíž vypadá mladší. Baculatý ale ne obézní. Máte-li velkou nadváhu, budete s tím muset něco udělat. Nejenže trpí vaše klouby, srdce, cévy, ale rozhodně vám vaše naducané tváře léta neubírají, ale naopak. Zkuste se zaměřit na některé tělesné proměny a dáte nám za pravdu. Ano, toto je velmi citlivé téma a většině se nelíbí, ale pohlédněte pravdě do očí. Je jen ve vaší moci s tím něco udělat. V opačném případě zůstane pouze u přání a snění.

Úsměv

Úsměv údajně způsobuje mimické vrásky, ale pořád vypadají lépe než vrásky ze špulení rtů u kouření. Úsměv je zadarmo a sluší každému člověku. Je to ten nejkrásnější make-up. S úsměvem jde zkrátka všechno lépe. Optimista bude vždy mít jiskru. Ubrblaný člověk bude vypadat jako starý protiva. To je holý fakt. Tak se nebojte rozdávat úsměv na potkání. Navíc smích prodlužuje život a má řadu dalších blahodárných přínosů pro lidské tělo – podporuje fyzické i emocionální zdraví.

You may also like