Domů » Zejména u dětských bot vsaďte na kvalitu

Zejména u dětských bot vsaďte na kvalitu

by info@press-media.cz

Dobré dětské boty by měly být pružné a stabilní, pevné a voděodolné. Je důležité, aby prsty nebyly v dětských botách vytlačovány z přirozené polohy. Zatímco dětská bota v přední části chodidla by měla být pružná, pata potřebuje dobrou oporu. Podrážka dětských bot by měla být taktéž pružná a hlavně neklouzavá (protiskluzová). Materiály dětských bot by měly být takové, aby se noha dítěte nepotila a boty byly pokud možno prodyšné. Nejlepší materiál svršku dětských bot, ale také dámských bot a pánských bot je kůže nebo prodyšná tkanina, podrážky bot by měly být z měkkého plastu. Zdravé dětské nohy nepotřebují žádnou speciální stélku. Speciální zdravotní stélku nepotřebují ani dámské boty či pánské boty. Avšak pouze tehdy, netrpí-li nohy určitými vadami, jako například podélně plochá noha nebo příčně plochá noha.

více v článku...

Ochrana před vlhkostí a zimou

V předchozím odstavci byla řeč o prodyšných materiálech, ze kterých by měly být dětské boty, dámské boty i pánské boty vyrobeny. Prodyšnost však nemůžeme požadovat od holínek – pánských holínek, dámských holínek a dětských holínek. Je to logické, poněvadž tyto boty jsou určené do louží a bláta. Jejich úkolem je dokonale dětskou či dospělou nohu chránit před vlhkostí. Stejné je to u dětských sněhulí, dámských sněhulía pánských zimních bot. Skvělé provedení dětských bot, dámských bot a pánských bot najdete na coolboty.cz.

Důsledky obouvání špatných dětských bot

Když pořídíte špatnou velikost cestovního kufru nebo cestovní tašky na coolboty.cz, důsledkem bude maximálně to, že si na dovolenou odvezete méně věcí. V případě malého deštníku nebudete dobře chráněni před deštěm, a někde s předním schováte. S dětskými botami je to ale úplně jinak. Malé nebo naopak příliš velké dětské boty mohou způsobit otlaky a puchýře. Při dlouhodobějším nošení mohou příliš malé boty změnit polohu prstů a vést k bolestivým změnám na kloubech; může se rozvinout pocit chladu a necitlivosti. 98 % dětí se rodí se zdravýma nohama, ale jen čtyři z deseti dospělých mají nohy v pořádku. Tak na to při obouvání dětských nohou pamatujte a pořizujte dětem nové dětské boty včas!

You may also like