Domů » Přírodní prostředky na kašel – co vše na něj zabírá?

Přírodní prostředky na kašel – co vše na něj zabírá?

by Filípek Dr

Kašel trápí v zimním období hodně lidí. Někdo jej přechází, nebere příliš v potaz, druhý do sebe láduje chemii. Ani jedno není dobře. Zkuste na kašel přírodní prostředky a některé fígle, které na něj zabírají. Které to jsou? To se dozvíte v dnešním článku.

více v článku...

Česnek, křen a cibule

Tato trojice patří k těm nejznámějším. Sice nepatří mezi zrovna nejoblíbenější potraviny, ale zato opravdu pomáhají. Doporučuje se nastrouhat je a smíchat s medem, poté konzumovat. Působí jako přírodní antibiotika, desinfikují dutinu ústní a ulevují od kašle.

Zázvor

Dalším osvědčeným prostředkem je zázvor. Rovněž se dá nastrouhat a smíchat s medem a citronovou šťávou. Tuto kašičku pak konzumovat. Výtečný je i jako čaj. Kdo zázvor snese, doporučuje se během dne žvýkat kousíčky zázvoru.

Majoránka

Určitě ji máte doma v kuchyni a přidáváte do různých pokrmů. Nicméně majoránka se osvědčila i ve chvílích, kdy je člověk nachlazený a má kašel. Buď si z ní připravte čaj nebo opět smíchejte s medem a konzumujte během dne po lžičkách.

Smrkový sirup

Ten je už asi méně známým přípravkem. Můžete si jej koupit nebo vyrobit ze smrkových výhonků. Proti kašli zabírá bezvadně a konzumuje se po lžičkách během dne, jako i jiné sirupy. Pokud by vám dělalo problém spolknout samotný sirup, můžete jej přidat do čaje.

Jablečný ocet

I jablečný ocet zabírá na kašel. Jak jej použít? Smíchejte ho s vodou a medem – tuto směs poté vypijte.

Jak si ulevit?

  • Než půjdete spát, vložte si pod matraci složenou osušku nebo další polštář. Čím výš budete mít hlavu, tím méně vás to bude nutit ke kašli. A všichni víme, že právě večer po ulehnutí bývá kašel nejhorší. V místnosti si také předem pořádně vyvětrejte.
  • Pamatujte na pitný režim. Když se postaráte o hydrataci těla, bude vaše tělo snáze bojovat proti infekcím a kašel se stává snesitelnějším. Popíjejte bylinkové čaje, vodu a jezte vývary.
  • Vlezte si do teplé vany. Připravit si můžete i bylinkovou koupel, která uleví vašim dýchacím cestám. Výpary a vlhko pomáhá uvolnit hleny a dýchací cesty, což zmírní kašel.

You may also like